Jak pečovat o froté textil

Bavlněné froté ručníky je třeba před použitím důkladně vyprat. Nové froté ručníky totiž pocházejí přímo z tkalcovských stavů, obsahovat proto mohou nežádoucí aromatické molekuly či mikroskopické prachové částice, které do nich vnikly během výrobního procesu. Nový doposud nepraný froté textil je navíc náchylný k poškození (párání, zatrhnutí), neboť obsahuje volnější oka, která se srazí a utáhnou teprve až při styku s vodou.

Froté ručníky by měly být prány při teplotě 40 až 60 °C, důkladně vymáchány a pokud možno vysušeny v sušičce na nízký až střední teplotní stupeň. Nové ručníky tmavých barev je nutno prát minimálně dvakrát odděleně od ostatního textilu tak, aby přebytečné a chemicky nenavázané barvící molekuly světlejší textil neobarvily. Pracího prášku používejte raději menší než větší dávky. Příliš velké množství prášku má jednak negativní vliv na barevnou stálost ručníku, zároveň vede k větší drsnosti tkaniny (nadměrné množství prášku nelze důkladně vymáchat, jeho zbytky pak působí jako škrob). Avivážní prostředky se snažte nepoužívat. Aviváž ucpává póry v tkanině (bavlně), ručníky kvůli tomu ztrácejí schopnost sát vodu. Jsou sice extrémně hebké a měkké, avšak neplní svou hlavní funkci, kterou je vysoušení lidské pokožky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení